Друк e-mail

Криничка

Уже третій рік в Удрицьку функціонує молодіжний центр «Криничка». За цей час тут проведено багато цікавих заходів.

Молодіжний центр став сьогодні місцем, де можна змістовно й цікаво провести вільний час, поспілкуватися з друзями, знайти цікавий і пізнавальний матеріал в Інтернеті, удосконалити свої фізичні якості у тренажерній залі. До послуг селян - перукарня, душові кімнати, тенісний та більярдний зали. На базі центру та місцевої школи діє волонтерський пост «Турбота».

Впродовж 2009 року молодь села брала активну участь і в різноманітних семінарах, тренінгах, форумах, що були організовані Чорнобильською програмою Відродження та розвитку в рамках проекту ПРООН. Зокрема, у липні ми брали участь у шестиденному семінарі-тренінгу за програмою «Літня школа для представників молодіжних центрів Ук-аїни», що пройшов у м. Біла Церква. У серпні - у п'ятиденному поході «Молодь для молоді», який пройшов в с. Приворіття Житомирської області. Побували наші представники чі на тренінгу, що відбувся в м. Дубно, «Комп'ютерні технології для місцевої спільноти» (за програмою Intel «Шлях до успіху»). З 29 серпня по 7 вересня молодіжний центр «Криничка» приймав двох студентів-волонтерів, один з яких представляв Францію. Це дозволило значно активізувати волонтерський рух серед сільської молоді, учнів школи. Дні для всіх пролетіли дуже швидко, різноманітні екскурсії, знайомство з молоддю, з селом, робота з учнями-волонтерами, і на прощання - слова подяки за теплий прийом.

У вересні двоє представників молодіжного центру відвідали селище Любеч, що в Чернігівській області, взявши участь в триденному навчальному семінарі «Молодь відкрита для світу». В цьому ж місяці ми побували в Києві на дводенному форумі недержавних організацій, який проводила організація Unicef. Участь у таких заходах сприяла надбанню нових знань, народженню нових ідей, знаходженню нових друзів. Зовсім інший світогляд відкрився для наших юнаків та дівчат, котрі були учасниками усіх цих дійств.

А нещодавно на базі молодіжного центру «Криничка» пройшов міжнародний волонтерський фестиваль «VOLфест», або «Вмикайся!», в рамках проекту «Соціальна інтеграція та розвиток громадської відповідальності молоді в Україні». До Удрицька прибули волонтери з США, Іспанії, Черкаської, Львівської, Житомирської, Київської і, звичайно ж Рівненської областей. Кілька днів спілкування, спільних волонтерських справ (а гості разом з місцевими волонтерами досаджували закладений у 2008 році парк пам'яті вчителя Удрицької школи Миколи Мізинця) пролетіли швидко й непомітно. Зустріч з сільським головою Ф.Ф. Хлебовичем, година спілкування з членами та керівниками волонтерського осередку Удрицької загальноосвітньої школи, ознайомлення із змістом роботи Удрицької сільської асоціації «Перспектива» - це лише часточка програми фестивалю.

Цікаво було спілкуватися з волонтером - студентом з США, який вже вдруге відвідав наше село, бо відчув гостинність молодих удричан. Не був чужим у колі українських ровесників й наш новий гість з далекої Іспанії. Незнання мови не стало перешкодою для спілкування. Виходили з того, що всі в тій чи іншій мірі володіють мовою англійською. Для нас таке спілкування було чудовим уроком удосконалення практичних навичок з використання англійської мови.

Багато чого цікавого відкрили ми для себе під час останньої зустрічі-фестивалю. Усіх, наприклад, захопила гра «Гео-кешинг», в якій творчі завдання складалися на основі легенд про походження назви села Удрицьк, і в ході якої з використанням електронних навігаторів учасники виробляли навички орієнтації на місцевості, розвивали свої рухові якості.

Беручи участь у майстер-класах і тренінгах, що проводилися під час останнього волонтерського фестивалю, ми пройнялися почуттями єдності, товариськості. Кожен відчув, яким цікавим може бути спілкування однодумців, як результативно можна провести дозвілля, якщо воно поєднується з корисними і потрібними справами, що базуються на здоровому способі життя.

На прощання кожен учасник фестивалю мав сказати свої три слова, у які вкладав би заключні акорди проведених днів. «Цікаво, весело, приємно, бажаю зустрітися знову», - щиро звучало з вуст присутніх. І сльози прощання теж були щирими.

Як висновок, констатуватимемо: дружба справді не має кордонів. Коли з різних-куточків України, та й не лише України, до нас приїжджають друзі, а відїїжджаючи від нас, прощаючись з нашим молодіжним центром «Криничка», висловлюють бажання повернутися сюди ще раз, хочеться вірити, що наш молодіжний центр, наше село має майбутнє.

Олена СМІЛЯНЕЦЬ, директор Удрицького СБК,
керівник молодіжного
центру «Криничка».